Zmiany w projekcie
Zmiany dokonane na parterze budynku przez architekta adoptującego
Adaptacja poddasza
Zmiany dokonane na parterze budynku przez architekta adoptującego
Adaptacja poddasza
Mamy pozwolenie na budowę. Jutro pędzimy z mężusiem do starostwa po odbiór decyzji. dostaliśmy dzisiaj telefon, że PNB jest do odbioru. Tak długo wyczekiwany papierek. Jetem mega szczęśliwa, a jednocześnie pewna obaw. Zaczynamy szukać ekipy budowlanej i dekarzy, polecicie kogoś w okolicy Puław w woj. lubelskim?
Te decyzje, które niebawem będzie trzeba podjąć przyprawiają o zawrót głowy.
Zaczęłam rozważać też blachodachówkę modułową płaską.
Taką:
lub taką:
Z daleka to i tak ładnie płasko jak na nowoczesny dom przystało będzie wyglądać, a i o oszczędzeniu złotówek nie wspomnę. Chyba ostateczną decyzję podejmiemy porównując wyceny materiału i robocizny.Dachówka ceramiczna marzyła mi się od dawna bo: ładnie wygląda, ma długą gwarancję, wycisza i nie nagrzewa się jak blacha. Minusy to większy koszt dachu i jej ciężar. Blachodachówka była u mnie na drugim miejscu, ale ostatecznie jej nie odrzucam.
Bogen Plano 11
Ta dachówka bardzo mi się spodobała biorę ją pod uwagę. Czy ktoś ma już ułożoną i może się wypowiedzieć?
Produkowane sa w Bawarii czy w Polsce? z tego co zauważyłam to chyba produkt firmy Winerberger.
Jutro minie dwa tygodnie od złożenia wniosku na PNB. Czekamy na decyzję ze starostwa i planujemy budowę dalej. W poprzednim wpisie pytałam Was o materiały do budowy domu. Co już mamy ustalone: naszego Herosa będziemy budować tak jak w projekcie Posadowienie bezpośrednie na zbrojonych ławach i stopach fundamentowych wykonanych z betonu B 20. Ściany fundamentowe: murowane z bloczków betonowych M6. Ściany zewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie systemowej, ciepłochronnej, ocieplony styropianem fasadowym gr. 15 cm. Ściany nośne wewnętrzne: bloczki gazobetonowe gr. 25 cm na zaprawie cementowo-wapiennej lub systemowej. Ściany wewnętrzne działowe: bloczki gazobetonowe gr. 12cm. Strop gęstożebrowy z wypełnieniem pustakami betonowymi, zalewany wraz z wieńcami betonem B 20 na budowie. Konstrukcja dachu: drewniana, drewno klasy C30, więźba dachowa krokwiowo-płatwiowa, podparta ramkami stalowymi (zamiast słupów drewnianych).
no i teraz dylemat jakie pokrycie dachowe wybrać? Nasz wybór to dachówka ceramiczna płaska, antracytowa układana na mijankę. Zależy mi aby materiał był równy i dobrej jakości, bo widzialam całkiem nieudane dachy kryte dachówką płaską.
Proszę o polecenie Waszych modeli dachówek, które sa już użytkowane. A może polecacie blachodachówke płaską? Za i przeciw Blachodachówka kontra dachówka ceramiczna. Ciekawa jestem waszych wypowiedzi.
Komentarze